Jak si vytvořit levné homestudio

26. ledna 2017 v 0:30 | Ladislav Novotný |  Jak začít?
Pokud jste muzikant či zpěvák, tak asi každý si chce natočit nějaké to demo. Dnešní technologie je tak úžasně vyspělá, že můžeme natočit skvělou nahrávku přímo z postele či obýváku a nemusíme do toho investovat moc peněz.

Jak na to?
1) Základ tohoto řetězce je mít PC nebo notebook do kterého budeme točit.

2) Zvuková karta - dnes patří mezi nejrozšířenější s připojením USB - většinou dodávané i se základním nahrávacím softwarem. Doporučuji zvukové karty od 2 000,-, která má mikrofonní nebo i linkový vstup.

3) Mikrofon - dnes opět oblíbené i s připojením USB, ale ty já osobně nedoporučuji, protože pokud by jste to natáčení mysleli vážně a na lepší úrovni do budoucna, tak ho stejně zahodíte. Určitě doporučuji univerzalní kondenzátorový mikrofon, ale musíte mít zvukovou kartu nebo třeba i malý mix, který má phantomové napájení, protože kondenzátorové mikrofony musí být napájeny, pokud zvuková karta phantom nemá, tak doporučuji dynamický mikrofon.
Najít slušný mikrofon na demo účely můžete už od 1 500,-

4) Sluchátka nebo reprobedny - záleží, kolik chcete investovat, ale slušná sluchátka pořídíte od 1 000,-

Když se na to podívám, tak vybavení na vaši demo nahrávku pořídíte cca od 5 000,- a ze zkušenosti vím, že takovou částku zaplatíte cca za 1-2 skladby/dny v nahrávacím studiu.

Tipy na vybavení naleznete v dalším článku.

Moje začátky - Úplně první jsem si pořídil zvukovou kartu do PC, bedničky a mix a mikrofon. V tu dobu byli ještě USB karty na začátku, takže jsem si raději koupil interní. Pořizovací cena byla cca 12 000,-, ale je to 11 let zpět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl pro vás článek užitečný?

ano 100% (2)
ne 0% (0)
nevím 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama