Reprobedny z Indie? Není důvod se bát

26. ledna 2017 v 8:20 | Ladislav Novotný |  Reprobedny
Když jsem objevil Sonodyne SM100Ak a zjistil jsem, že se vyrábějí v Indii, tak mi prolítli hlavou myšlenky, zda to vůbec bude fungovat a z čeho je to asi vyrobené. Říkal jsem si, že zaplatit 20 000,- za poslechové monitory není úplně málo, ale protože jsem hodně pročítal weby a má je v katalogu stránka, která si techniku vybírá a má především dráhé profesionální věci, že to zkusím a objednal jsem.


V recenzích jsem se dočetl, že chválí jejich pevné basy. Úplně jsem nevěděl, co si pod tím představit než jsem je zapojil a vyzkoušel. Nemohl jsem uvěřit, jak najednou slyším v nahrávkách každý detail. Možná i pro mé osobní zklamání jsem najednou nemohl na nich poslouchat moje oblíbené písničky, protože mě najednou zvuk nahrávky vadil. Naopak skvěle namíchané CD mě dokázali neuvěřitelným způsobem vtáhnout jako bych byl součástí hudby, kterou poslouchám. A teď jsem naznačil přesně to, co na monitorech oceňuji. Stereo báze je úžasná, když máte dobře smíchanou skladbu, tak vás to úplně vtáhne dovnitř. Bedny vám přenesou jasný prostor, pevný zvuk a míchání a práce na těchto bednách je radost.

Ve studiu, kde pracuji používáme monitory Unity Audio, kde pořizovací cena je kolem 70 000,-, ale za všechny ty roky jsem si na ty bedny nezvykl tolik jako na Sonodyne SM100Ak. Neříkám, že by Unity byli špatné monitory, ale domů bych si je nepořídil.

Opět platí, že když člověk hledá, tak najde něco skvělého za dobré peníze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama